MUND TË JENI JU! Këto shenja të zodiakut e kanë fiksim që të shpenzojnë shumë para edhe pa pasur asnjë arsye – AlpeGossip
MUND TË JENI JU! Këto shenja të zodiakut e kanë fiksim që të shpenzojnë shumë para edhe pa pasur asnjë arsye

MUND TË JENI JU! Këto shenja të zodiakut e kanë fiksim që të shpenzojnë shumë para edhe pa pasur asnjë arsye

Të gjithë kanë një këndvështrim të ndryshëm kur bëhet fjalë për blerjet. Disa urrejnë të shkojnë në qendër tregtare dhe të presin në radhë të gjata jashtë dhomave të zhveshjes në dyqanet e shitjeve gjatë fundjavave për të provuar veshjet e mundshme.

Disa prej nesh zgjedhin të bëjnë blerje në internet dhe rrimë në pritje të zbritjeve të mrekullueshme festive për të bërë blerje vjetore. Megjithatë, ka disa për të cilët blerja në internet është një burim gëzimi të madh. Nga Peshqit te Binjakët, njihuni me shenjat e zodiakut që shpesh blejnë gjëra të panevojshme në internet thjesht sepse e kanë fiksim.

Peshqit
Pavarësisht nëse Peshqit kanë pasur një ditë të gjatë në punë, ose një fundjavë të gjatë ku janë mërzitur shumë, zgjidhja më e mirë për rrethana të tilla është blerja e disa mjeteve qetësuese të shpirtit në internet. Ata thjesht nuk mund t’i rezistojnë blerjeve kur kanë para në llogaritë e tyre bankare. Ata e bëjnë këtë shpesh pasi ka shumë më tepër kuptim për ta sesa për të tjerët dhe e shohin si një terapi.

Bricjapi
Bricjapi vendos disa objektiva të ashpra për veten, që nga përcaktimi i një shume të caktuar kursimi çdo muaj, deri te disa investime që kanë dëshirë t’i bëjnë, pikërisht përpara se të marrin rrogën e tyre. Por në momentin që paratë vijnë, ata ëndërrojnë gjërat më fantastike që mund të blejnë me të ardhurat e tyre dhe vendosin menjëherë t’i blejnë ato. Kjo zbavitje e blerjeve shpesh i lë ata pa lekë nga mesi i muajit, shumica e personave që i përkasin kësaj shenje hasin shumë vështirësi në pjesën e mbetur të muajit për shkak të këtij ‘vesi’.

Binjakët
Binjakët zakonisht kanë një kontroll të madh të impulsit dhe ata përmbushin shumicën e qëllimeve të tyre duke i trajtuar të ardhurat e tyre me kujdes. Ata e duan sigurinë financiare, por sa herë që kanë një humor të keq ose kur ndodh që të kenë shqetësime për një periudhë të tepruar kohore, ata gëzojnë veten duke blerë sende të panevojshme, duke filluar nga orenditë e çuditshme të shtëpisë deri tek kozmetika dhe produktet e kujdesit për kafshët shtëpiake./ Top Albania Radio