NGA ORGAZMA TEK GJATËSIA/ Shihni 5 fakte që duhet ti dini rreth penisit – AlpeGossip
NGA ORGAZMA TEK GJATËSIA/ Shihni 5 fakte që duhet ti dini rreth penisit

NGA ORGAZMA TEK GJATËSIA/ Shihni 5 fakte që duhet ti dini rreth penisit

Të flasësh për organet gjenitale të meshkujve dhe të femrave mund të duket si një tabu. Nuk ka asgjë të gabuar të mësoni sa më shumë për trupin tuaj.

Lexoni disa fakte që duhet të dini, pavarësisht gjinisë, për gjenitalin e mashkullit.

1.
Pirja e duhanit mund ta shkurtojë penisin deri në një centimetër. Ereksionet nxisin dhe përmirësojnë qarkullimin e gjakut dhe pastrojnë enët e kalcifikuara.

2.
Problemet me prostatën mund të shkaktojë probleme me ereksionin dhe ejakulimin e parakohshëm.

3.
Orgazma e mashkullit zgjat mesatarisht 6 sekonda, ndërsa e femrës 23.

4.
Nuk është e vërtetë që meshkujt më të pashëm apo muskulozë prodhojnë më shumë spermë, apo kjo e fundit është më cilësore. Përkundrazi nëse meshkujt marrin steroide për një kohë të gjatë do të shfaqin probleme që lidhen me organin gjenital.

5.
Duket se nuk janë mendimet, nënndërgjegjja apo truri ato që bëjnë një mashkull të eksitohet dhe të kalojë në orgazëm pasi këto enzima epshndjellëse vijnë nga palca kurrizore.