NGA PASTAT TEK…/ Më thuaj çfarë shenje HOROSKOPI je të të tregoj ushqimin tënd të preferuar – AlpeGossip
NGA PASTAT TEK…/ Më thuaj çfarë shenje HOROSKOPI je të të tregoj ushqimin tënd të preferuar

NGA PASTAT TEK…/ Më thuaj çfarë shenje HOROSKOPI je të të tregoj ushqimin tënd të preferuar

A jeni një tip që ju pëlqejnë makaronat me salcë, dashi, apo një antipastë të shijshme si Ujori?

Në kuzhinë dhe në tryezë mësohet karakteri i njerëzve me të cilët përballemi. Zgjedhja e një pjatë në vend të një tjetre në fakt mund të japë të dhëna kurioze dhe interesante rreth personalitetit dhe mënyrave të trajtimit të jetës.

Bazuar në shenjën tonë të zodiakut, Horoskopi na tregon se cila pjatë mund të pëlqejë çdo shenjë. Nga antipastat në ëmbëlsirat, le të argëtohemi me Yjet dhe të hetojmë shijet tona dhe tiparet e karakterit.

Dashi – Pëlqen makaronat me salcë me mishi ose asortimente të stinës që nuk janë shumë të sofistikuara

Demi – Për të një pjatë të dytë të pasur, të bazuar në mish.

Binjakët – E le veten të provokohet me garnityra të shijshme dhe me shumë ngjyra.

Gaforrja – Dashuron ëmbëlsirat e bëra në shtëpi.

Luani – Ai do pjatat e para të zbukuruara bukur, të tilla si lasanja dhe cannelloni.

Virgjëresha – Shijon një meze të shijshme, më mirë nëse bazohet në peshk ose perime.

Peshorja – Vlerëson garnityrën, veçanërisht nëse shërbehet me elegancë.

Akrepi – I pëlqejnë pjatat kryesore të bazuara në mish me cilësi të lartë ose peshk.

Shigjetari – Paja e tij e preferuar është e dyta, ndoshta vegjetariane ose vegane.

Bricjapi – Ai preferon pjata e thjeshta me makarona ose oriz ngjyrë kafe, sipas tch.

Ujori – Atij i pëlqejnë antipastat, për aq kohë sa ata janë të shijshme dhe në pjesë të vogla.

Peshqit – Duan ta mbyllin vaktin gjithmonë me një ëmbëlsirë të madhe dhe të shijshme.