PËRDHUNONIN VAJZAT E REJA NË VARKË/ Çifti dënohet me 21 vite burg – AlpeGossip
PËRDHUNONIN VAJZAT E REJA NË VARKË/ Çifti dënohet me 21 vite burg

PËRDHUNONIN VAJZAT E REJA NË VARKË/ Çifti dënohet me 21 vite burg

Një burrë dhe një grua që përdhunuan dhe sulmuan vajzat e reja janë arrestuar.

Peter Griffiths, 65 vjeç, u dënua me 21 vjet burg dhe Avril Griffiths, 61 vjeç, u dënua me 15 vjet.

Gjykata e Uellsit vendosi dënimin për ciftin “Fred dhe Rose West” që akuzohen për abuzimin e vajzave në një varkë dhe në shtëpi në vitet 1980-1990.

Gjyqtari Jeremy Jenkins tha se çifti nuk kishte kufij seksualë. Gjatë gjykimit, pati pretendime se oficerët e policisë ishin të pranishëm kur një vajzë e re u përdhunua në një varkë.