PRESIDENTI I “KE” NA HABITI SËRISH/ Këto janë gafat e rradhës të Junker (VIDEO) – AlpeGossip
PRESIDENTI I “KE” NA HABITI SËRISH/ Këto janë gafat e rradhës të Junker (VIDEO)

PRESIDENTI I “KE” NA HABITI SËRISH/ Këto janë gafat e rradhës të Junker (VIDEO)

Duket se Presidenti i Komisionit Europian Jean – Claude Juncker nuk do t’i ndahet veprimeve të çuditshme dhe gafavetë tij.

Ai këtë herë ka bërë një shfaqje të turspshme. Kamerat kanë fiksur momentin e hyrjes se Juncker në selinë e KE-së në Bruksel kur ai shihet duke luajtur me flokët e nënkrytares se protokollit të BE-së, Pernilla Sjolin përpara se ta përshëndeste.

Por nuk e ka lënë me kaq ai pak minuta më vonë ka bërë disa mimika të çuditshme kur i është afruar një tjetër zyrtareje. E si përfundim ai ka bllokuar me dorë një kamer dhe ka hedhur letrat e fjalimit të tij në tokë.

Pasi u shfaq i dehur dhe me këpucë të ndryshme këto ishin gafat e radhës të Jucker e mesa duket do shohim edhe të tjera.