RIKTHEHET TRENDI I GUXIMSHËM I VITEVE 2000/ Si ta vishni pa e ekzagjeruar – AlpeGossip
RIKTHEHET TRENDI I GUXIMSHËM I VITEVE 2000/ Si ta vishni pa e ekzagjeruar

RIKTHEHET TRENDI I GUXIMSHËM I VITEVE 2000/ Si ta vishni pa e ekzagjeruar

Ju kujtohet koha kur nga pantallonat apo fustanet e hapura dalloheshin dukshëm vijat e tangave? Ishte detaj i guximshëm, provokues, por shumë sensual nëse kombinohej me finesë.

Rikthehet trendi i guximshëm i viteve 2000: Si ta vishni pa e ekzagjeruar

Rikthehet trendi i guximshëm i viteve 2000: Si ta vishni pa e ekzagjeruar

Të parat që mund t’ju vijnë ndër mend janë Christina Aguileira apo Britney Spears, por pas një kohe të gjatë pushimi, trendi i të brendshmeve mbi pantallona është rikthyer me opsione më të rehatshme, praktike dhe elegante.

Rikthehet trendi i guximshëm i viteve 2000: Si ta vishni pa e ekzagjeruar

Njësoj si Dua Lipa, Kim Kardashian apo Hailey Baldëin, mund ta vishni me një fustan elegant të hapur deri tek fundshpina dhe pavarësisht se do të merrni vëmendjen e të gjithëve, s’do të dukeni aspak vulgare.

Rikthehet trendi i guximshëm i viteve 2000: Si ta vishni pa e ekzagjeruar

Rikthehet trendi i guximshëm i viteve 2000: Si ta vishni pa e ekzagjeruar

Nëse keni një event të rëndësishëm, sigurohuni që të brendshmet të mos jenë të zakonshme. Pak xixa, shkëlqim apo detaje të tjera festive do t’ja shtonin edhe më bukurinë fustanit.

Rikthehet trendi i guximshëm i viteve 2000: Si ta vishni pa e ekzagjeruar

Një tjetër opsion janë vijat e të brendshmeve që duken mbi pantallonat e përditshme, njësoj si në fotot më poshtë.

Rikthehet trendi i guximshëm i viteve 2000: Si ta vishni pa e ekzagjeruar

Siç e shihni dhe nga fotoja më lart, një pjesë e mirë e njerëzve janë entuziastë për rikthimin e këtij trendi që kërkon guxim, por jo nëse vishet siç duhet.

Rikthehet trendi i guximshëm i viteve 2000: Si ta vishni pa e ekzagjeruar

Burimi: Who What Wear