RREPAT DHE …/ 5 ushqimet që mund t’i hani sa të doni dhe sërish nuk do të shtoni në peshë – AlpeGossip
RREPAT DHE …/ 5 ushqimet që mund t’i hani sa të doni dhe sërish nuk do të shtoni në peshë

RREPAT DHE …/ 5 ushqimet që mund t’i hani sa të doni dhe sërish nuk do të shtoni në peshë

Problemi më i madh i njerëzve është shtimi në peshë. Të gjithë kujdesen të kenë një dietë ushqimore sa më të rregullt dhe pse shumë herë ndodh që ajo të prishet.

Megjithatë ne ju sjellim më poshtë 5 llojet e ushqimeve, të cilat mund t’i hani në sasinë që dëshironi dhe sërish nuk do të shtoni në peshë:

Kokoshkat
Nëse i gatuani kokoshkat pa gjalpë dhe pa sheqer do të merrni vetëm shumë pak kalori.

Selino
Selinoja përmban 95% ujë. Ju ndihmon të humbni në peshë dhe detoksikon trupin tuaj.

Një porcion me patëllxhanë të pjekur ose të skuqur ka vetëm 24 kalori, kështu që mund t’i shijoni pa asnjë kufizim.

Kastraveci
Përmban shumë ujë dhe ju ndihmon të arrini format e dëshiruara pa shumë sforco dhe mundim.

Rrepat
Rrepat janë një burim i mirë i magnezit. Ato ju ndihmojnë të humbni në peshë, vënë në lëvizje muskujt dhe rregullojnë nivelin e sheqerit në gjak.