SI NDIKON SEKSI NË GJENDJEN EMOCIONALE/ 3 përfitimet e pabesueshme që keni prej tij – AlpeGossip
SI NDIKON SEKSI NË GJENDJEN EMOCIONALE/ 3 përfitimet e pabesueshme që keni prej tij

SI NDIKON SEKSI NË GJENDJEN EMOCIONALE/ 3 përfitimet e pabesueshme që keni prej tij

Marrëdhëniet seksuale janë një nevojë fiziologjike që lind bashkë me njeriun.

Pas kalimit të fazës së pubertetit, ai fillon të njohë trupin dhe të zbulojë nga pak libidon e tij.

Seksi është një komponent shumë i rëndësishëm në jetën në çift, pasi jo vetëm vendos marrëdhënien në një tjetër dimension, por edhe sepse sjell shumë përfitime pozitive për organizmin.

Por nëse keni kohë që keni harruar ‘’gjimnastikën poshtë çarçafëve’’ mendja juaj është ajo që do të vuajë pasojat e para.

Seksi rrit prodhimin e qelizave në tru
Seksi përmirëson kujtesën
Seksi ju ndihmon që të luftoni depresionin.