SONDAZHI: A meritojnë yjet e rrjeteve sociale të kenë STATUSIN VIP? (FOTO) – AlpeGossip
SONDAZHI: A meritojnë yjet e rrjeteve sociale të kenë STATUSIN VIP? (FOTO)

SONDAZHI: A meritojnë yjet e rrjeteve sociale të kenë STATUSIN VIP? (FOTO)

Në showbizin shqiptar shfaqen gjithmonë e më shumë personazhe të rinj, të cilët kanë një numër të madh fansash në rrjete sociale, dhe rrjedhimisht mund të themi se pëlqehen nga publiku.

Por a e meritojnë këto personazhe “statusin” VIP? Një pyetje që ngre shumë debate, sepse ka personazhe që kanë punuar shumë për tu quajtuar “VIP”  dhe ka të tjerë që ekspozojnë trupin dhe DUAN të jenë të tillë me pahir.

Pikërisht për të parë se çfarë mendojnë qytetarët AlpeNews.al zhvilloi një sondazh.

Sipas sondazhit të zhvilluar nga Alpenews.al 88.33% e qytetarëve mendojnë se  personazhet e rinj që shfaqen si yje në rrjete sociale nuk e meritojnë statusin VIP. Ndërsa përqindja e atyre që mendojnë të kundërtën është, 16,67%.

Pra “yje” të rrjeteve sociale, njerëzit për ju nuk mendojnë se jeni VIP-a.