TË GJITHA I NDJEKIM/ Këto janë 10 femrat me më shumë ndikim në modë për 2018-n – AlpeGossip
TË GJITHA I NDJEKIM/ Këto janë 10 femrat me më shumë ndikim në modë për 2018-n

TË GJITHA I NDJEKIM/ Këto janë 10 femrat me më shumë ndikim në modë për 2018-n

Një listë me 20 influencueset më të mëdha të modës është publikuar edhe për këtë vit nga platforma globale e kërkimit Lyst.

Emri që ka bërë bujë në këtë listë është ai i dukeshës së Sussex, Meghan Markle, e cila është renditur e treta në listën e femrave me më shumë ndikim në modë për 2018-n.

Meghan renditet pas Kylie Jenner dhe Kim Kardashian, por kunata e saj Kate ka rënë shumë poshtë nga vendi i pestë në vitin 2017 në vendin e 16-të këtë vit.

Lyst, i cili ka shtuar numrin e influencuesve në 20-të për herë të parë në 2018-n, hulumtoi ndikimin e famshmeve duke marrë në konsideratë veshjet, shitjet, mediat sociale dhe mbulimin e shtypit.

Më poshtë mund të shihni disa ndër  influencueset më të mëdha të modës:

1.Kylie Jenner

2.Kim Kardashian

3.Meghan Markle

4.Cardi B

5.Beyoncé

6.Serena Williams

7.Chiara Ferragni

8.Blake Lively

9.Rihanna

10.Ariana Grande