”TË KAM DHËNË MË SHUMË PIKË SE MË DHE TI”/ Këngëtarja ja thotë në sy Vedat Ademit – AlpeGossip
”TË KAM DHËNË MË SHUMË PIKË SE MË DHE TI”/ Këngëtarja ja thotë në sy Vedat Ademit

”TË KAM DHËNË MË SHUMË PIKË SE MË DHE TI”/ Këngëtarja ja thotë në sy Vedat Ademit

Këngëtari Vedat Ademi, ka treguar se hera e fundit kur ka marrë pjesë në një festival ishte në vitin 2014 tek “Kënga Magjike”.

Teksa ishte i ftuar në “Soriee”, Vedati treagoi se zuri vendin e dytë, ndërkohë që gjatë bisedës së tij ndërhyri këngëtarja Orgesa Zaimi, e cila i kujtoi me shaka që i ka dhënë më shumë pikë sesa ai ka dhënë asaj.

26 pikë të kam dhënë dhe nuk më ke dhënë aq pikë.”- i tha Orgesa Zaimi këngëtarit.

“Nuk i kam mbaj shënim. Isha i dyti. Kam marrë pjesë dhe vite të tjera në festivale. Unë jam krenar që kanë votuar ato që vërtetë e kanë merituar, veç egos time.”-iu përgjigj Vedati.