Trendi i makeup-it që duket se do të bëjë namin në 2019-ën – AlpeGossip
Trendi i makeup-it që duket se do të bëjë namin në 2019-ën

Trendi i makeup-it që duket se do të bëjë namin në 2019-ën

Jemi thuajse në sezonin e ftohtë të dimrit dhe në periudhën kur edhe vendosja e makeup-it bëhet 10-fish më e vështirë. Po flasim për kohën kur jashtë fryn erë e fortë, bie shi, ngricat janë gjithandej apo vendi është plot borë, por prapë ne duhet të shkojmë në punë…

Por për të bërë problemin tonë më të thjeshtë vajzat e famshme kanë sjellë një tendencë të re, sytë e gjelbërt. Nuk ka rëndësi ç’ngjyrë i keni sytë, mjafton ta vendosni tonalitetin në masën e duhur dhe do të dukeni një yll.

Mëposhtë janë disa sugjerime që vijnë në ndihmë për mënyrën se si mund të vendoset toni i gjelbër i syve.

1.Kendall Jenner

 

2.Issa Rae

 

3.Mila Kunis

 

4.Lala Anthony

5.Lucy Hale

6.Cynthia Erivo

 

7.Olivia Holt

 

8.Damaris Lewis

9.Morena Baccarin

10.Rita Ora