Triumfuesi i “Sanremo-s” në Itali, ja me kë futbollist e krahasojnë italianët (FOTO) – AlpeGossip
Triumfuesi i “Sanremo-s” në Itali, ja me kë futbollist e krahasojnë italianët (FOTO)

Triumfuesi i “Sanremo-s” në Itali, ja me kë futbollist e krahasojnë italianët (FOTO)

Mbrëmjen e djeshme, këngëtari shqiptar Ermal Meta, u shpall fitues në festivalin e Sanremo-s, në duetin e tij me këngëtarin, Fabricio Moro, me këngën “Non mi avete fatto niente”.

Edhe pse kënga dhe performanca u pëlqye shumë nga publiku italian, që i përgëzuan për fitoren, ironia në rrjetet sociale nuk mungon. Të dy këngëtarët, tifozët italianë i krahasojnë me futbollistët Jovetiç dhe Pinija, që në fakt kanë një ngjashmëri të frikshme…