Vijat e mbathjeve nuk janë më turp: Ja trendi i ri që po pushton rrjetin - AlpeGossip
Vijat e mbathjeve nuk janë më turp: Ja trendi i ri që po pushton rrjetin

Vijat e mbathjeve nuk janë më turp: Ja trendi i ri që po pushton rrjetin

Prej më shumë se dy dekadash ekspozimi i vijave të mbathjeve është konsideruar si një prej gafave më të shëmtuara tek femrat. Stilistët kanë qënë gjithmonë e më shumë në kërkim të modelit ideal të mbathjeve të padukshme, nga mbathjet pa tegel deri tek mbathjet e padukshme C- string.

Por mos u shqtësoni më sepse ky nuk do të jetë më një problem, përkundrazi është trendi më i ri i nxjerrë nga ikonat e modës si motrat Kardashian.

Tani mund t’i ekspozoni si të doni, edhe me rroba shumë të ngushta dhe do të jeni e veshur me shumë stil.

1.Kim Kardashian

Kim si gjithmonë bën trende dhe këtë herë ekspozimi i të brendshmeve mbi getat e tejdukshme duket së do të kthehet në trend.

Por jo vetëm kaq, ajo ka i ka treguar vijat e mbathjeve edhe mbi pantallonat e shkrurtra të ngushta të lëkurës.

2.Bella Hadid

Modelja e famshme, Bella Hadid u shfaq me pantallona të shkurtra të ngushta ku tregonte vijat e mbathjeve dhe nuk e kishte aspak problem.

3.Kourtney Kardashian

Një tjetër pjesëtare e familjes Kardashian, motra e madhe Kourtney kishte veshur një fund të tejdukshëm dhe mbathjet e saj dukeshin terësisht.

Ky trend ka ardhur edhe në Shqipëri së fundi, pasi Elvana Gjata në fotosesionin e fundit u shfaq me mbathje sipër streçev