200 MIJË EURO PËR PAUND/ Shifra të “kripura” për të dëgjuar live artisten me famë botërore – AlpeGossip
200 MIJË EURO PËR PAUND/ Shifra të “kripura” për të dëgjuar live artisten me famë botërore

200 MIJË EURO PËR PAUND/ Shifra të “kripura” për të dëgjuar live artisten me famë botërore

200 mijë paund për një biletë koncerti? Shumë do t’i thoshin jo, megjithatë ka nga ata që nuk kursehen aspak kur bëhet fjalë për artistin e tyre të preferuar. Media britanike raporton se biletat për të parë Adele duke kënduar live në Las Vegas kanë arritur këto shifra marramendëse.

Biletat variojnë nga 650 £ por për një pozicion në rreshtin e parë, fansat duhet të paguajnë deri në 197,698 £. “Shumica e njerëzve vareshin te biletat e tyre dhe kërkesa prej 200,000 £ është e madhe, por padyshim kushdo që po përpiqet t’i rishesë ato bileta mendon se mund të jetë në gjendje të marrin para.

Biletat për koncertet e riplanifikuara të Adelës në Las Vegas janë në shitje për një 200,000 £ secila

Ka vende me çmime më të arsyeshme në dispozicion, por pritet që çmimet të rriten më afër datës së koncertit të parë pasi njerëzit bëjnë plane të minutës së fundit për të shkuar në Vegas për ta parë atë. Nëse dikush kërkon 200,000 £ një biletë, besoj se ka dikush që është i gatshëm të paguajë për të”, tha një burim.

Kujtojmë që këngëtarja anuloi koncertet që priteshin të mbaheshin në Colosseum në Caesars Palace në janar, vetëm 24 orë para se të mbaronte shfaqja e parë. Tani, ajo pritet t’u rikthehet këtyre koncerteve të anuluara dhe madje planifikon të takohet me fansat gjatë koncerteve, të cilat fillojnë më 18 nëntor.

The Mail on Sunday i është thënë se shfaqjet e reja do të jenë 'intime dhe të përzemërta' pasi Adele u bë e pakënaqur me shkallën e inskenimit origjinal.

Ylli do të kryejë rezidencën e saj në Colosseum në Caesars Palace muajin e ardhshëm