4 zgjidhje për dhimbjen e shpinës, janë me të vërtetë funksionale – AlpeGossip
4 zgjidhje për dhimbjen e shpinës, janë me të vërtetë funksionale

4 zgjidhje për dhimbjen e shpinës, janë me të vërtetë funksionale

Përpara se problemi të bëhet serioz dhe të kërkosh ndihmën e mjekut, provo disa mënyra alternative për të qetësuar të famshmen dhimbje të shpinës

Alterno të nxehtën me të ftohtën për 20 minuta. Variacionet termike bëjnë shumë mirë për dhimbjet e shpinës. Për rastin e ftohtë përdor akull brenda një copë leckë.

Vaji i sandalit ka efekte shumë të mira qetësuese. Mjafton të përdorësh disa pika dhe të fërkosh me të kurrizin. Si alternativë mund të shërbejë edhe alkooli.

Në një litër ujë ziej 250 ml uthull dhe 2 lugë rozmarinë. Lëre të ftohet për pesë minuta dhe një leckë të zhytur në lëng vendose në zonën që të dhemb

Një këshillë për gjumin: provo të flesh në pozicionin e bebes në bark, me një jastëk mes këmbësh. Të pëlqen të flesh në shpinë? Vendos një jastëk poshtë gjunjëve.