Bashkëshortja e Erion Veliajt për Gent Bushpepën: Sonte do krenojë çdo shqiptar! - AlpeGossip
Bashkëshortja e Erion Veliajt për Gent Bushpepën: Sonte do krenojë çdo shqiptar!

Bashkëshortja e Erion Veliajt për Gent Bushpepën: Sonte do krenojë çdo shqiptar!

Bashkëshortja e kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka shprehur mbështetjen dhe krenarinë e saj për konkurrimin e Gent Bushpepës në Eurovizion.
Klipi i këngës “Mall”, me të cilën do të konkurrojë Shqipëria mbrëmjen e sotme është konceptuar pikërisht nga Ajola Xoxa.

Përmes një postimi në Instagram ajo shkruan:

“Kam qene e nderuar qe kam patur fatin te punoj per Eugent Bushpepen, nje muzikant i madh, nje kengetar i madh, nje njeri modest dhe aq mirenjohes, i cili te gjithe suksesin e ka merite te punes se tij. Sot ne Eurovision, pa asnje dyshim Genti do ta krenoje cdo shqiptar, me nje kenge dhe ze fantastik!,”-përfundon Ajola në rrjete sociale.

Nuk është hera e parë që Ajolën e shohim si regjisore klipesh duke kujtuar këtu “Meteor” të Miriam Canit apo “Ata sy” të Andos.