“BLUZET OVERSIZE”/ Vipe-t sapo në treguan trendin “MUST HAVE” për vjeshtën: Nga Oriola tek.. – AlpeGossip
“BLUZET OVERSIZE”/ Vipe-t sapo në treguan trendin “MUST HAVE” për vjeshtën: Nga Oriola tek..

“BLUZET OVERSIZE”/ Vipe-t sapo në treguan trendin “MUST HAVE” për vjeshtën: Nga Oriola tek..

Sezoni i ri i vjeshtës ka mbërritur me trende të shumëllojshme dhe disa prej tyre i kemi zbuluar se cilat do të jenë trendet e reja nga jave e modës në New York,Milano dhe Paris. 

Përveç printeve leopardi, kuadratat, xhaketave në këtë sezon trend do të jenë edhe “bluzet oversize” të cilat janë të inspiruara nga stili mashkullor dhe reperët.

Bluzat “oversize” shumë lehtë mund të kthehen edhe në fustane të shkurtër dhe të rehatshëm. Shumë këngëtare edhe vajza të njohura shqiptare kanë treguar se mund të ngjanë shumë bukur edhe pa veshur një palë pantallona duke e kthyer në një “Must have” për garderobën tonë.

Mund të kombinohen thjeshtë me një pale çizme të gjata, atlete  por edhe me këpucë ose çorape të gjata deri te gjuri.

Oriola Marashi

Aurela Hoxha

Enca

Kejvina Kthella

Bebe Rexha

Eni Koçi

Beatrix Ramosaj

Përgatiti: AlpeNews.al