“BUZËT KOREANE”/ Trendi i fundit i make up- it dhe ne po e dashurojmë (VIDEO) – AlpeGossip
“BUZËT KOREANE”/ Trendi i fundit i make up- it dhe ne po e dashurojmë (VIDEO)

“BUZËT KOREANE”/ Trendi i fundit i make up- it dhe ne po e dashurojmë (VIDEO)

Nëse kaloni sadopak kohë në Instagram me shumë mundësi duhet t’ju kenë zënë sytë me qindra video që ilustrojnë këtë trend grimi. Buzët ‘koreane’ janë e kundërta e buzëve të vijëzuara më shumë seҫ duhet, për të krijuar kështu një pamje më të freskët dhe vajzërore?

Ku e kemi fjalën?

Fjala është për të krijuar iluzionin e buzëve të vogla dhe më ngjyrë të kuqe. Blogreret e grimit në Instagram demostrojnë në videot e tyre menyrën se si krijohet ky look

Është kaq e thjeshtë, mjafton të lyeni buzët me ngjyrë të kuqe dhe më pas të vendosni fondatinë aty ku mbaron buzëkuqi. Sfumojeni me kujdes dhe kështu do të krijoni me fare pak mundim buzët “koreane”.

Si ju duken?

Sipas të apasionuarve pas grimit ky trend paralajmëron fillimin e një epoke të re.

Lamtumirë buzë të plota dhe mishtore!