ÇANTAT “BOX BELT” MUST I VJESHTËS/ Ja vip-at që e “përqafuan” shpejt trendin: Nga Lori tek Jonida – AlpeGossip
ÇANTAT “BOX BELT” MUST I VJESHTËS/ Ja vip-at që e “përqafuan” shpejt trendin: Nga Lori tek Jonida

ÇANTAT “BOX BELT” MUST I VJESHTËS/ Ja vip-at që e “përqafuan” shpejt trendin: Nga Lori tek Jonida

Çantat janë një ndër aksesorët më të  rëndësishme për garderobën e femrave të cilat kanë  ndryshuar me kalimin e  viteve. Trendi më i ri për këtë sezon janë çantat e viteve 80 të cilat quhen “Box belt” .Ato janë katrore dhe vendosen në bel.

Çantat e belit në forme katrore kanë bërë që jo vetëm vipa-t e huaj por edhe shqiptaret të dashurohen pas tyre duke e kthyer kështu një “must” për çdo femër.

Disa prej femrave më seksi të showbizit shqiptar të cilat guxojnë gjithmon me trendet e reja nuk i kanë shpëtuar kësaj manie.

Ne iu njohim me disa prej personazheve të njohura që “u dashuruan” pas  çantave “Box belt”:

Lori Hoxha

Fatma Haxhialiu

Jondia Maliqi

Era Istrefi

Aulona Musta

/AlpeNews.al