CMIM MARRAMENDËS/ Meryl Streep nxjerr në shitje apartamentin në qendër të New York-ut… (FOTO) – AlpeGossip
CMIM MARRAMENDËS/ Meryl Streep nxjerr në shitje apartamentin në qendër të New York-ut… (FOTO)

CMIM MARRAMENDËS/ Meryl Streep nxjerr në shitje apartamentin në qendër të New York-ut… (FOTO)

SHBA – Aktorja tri herë fituese e çmimeve “Oscar”, Meryl Streep ka nxjerrë në shitje apartamentin e saj në qendër të New York-ut. Ai ndodhet në zonën “Tribeca”, e njohur si qendra e modës së qytetit.

Çmimi i kërkuar prej saj është plot 24.6 milionë dollarë, ndërkohë që është blerë në vitin 2006 për një vlerë prej 10.13 milionë dollarësh.

Aty ka jetuar Meryl dhe bashkëshorti i saj Don Gummer, një skulptor i njohur për veprat e tij abstrakte të përmasave të mëdha. Ja disa foto të superapartamentit të aktores së njohur.