Dafina Zeqiri bën xhestin më të ëmbël që keni parë ndonjëherë! Zbulon personazhin e ‘humbur’ të showbizz-it dhe…(VIDEO) – AlpeGossip
Dafina Zeqiri bën xhestin më të ëmbël që keni parë ndonjëherë! Zbulon personazhin e ‘humbur’ të showbizz-it dhe…(VIDEO)

Dafina Zeqiri bën xhestin më të ëmbël që keni parë ndonjëherë! Zbulon personazhin e ‘humbur’ të showbizz-it dhe…(VIDEO)

Personazhet e famshëm përpos faktit që janë të admiruar nga shumë fansa na kanë treguar se kanë edhe një veçori tipike të njerëzve me zemër të madhe: “Preferojnë të ndihmojnë njerëzit në nevojë”.

Dafina Zeqiri na ka treguar me anë të postimeve në Instastory se gjatë kohës kur ishte duke udhëtuar me tren, është prekur nga prania e një burri të varfër në nevojë dhe i ka dhuruar atij kartën e metrosë me të cilën mund të udhëtoj për një muaj falas.

“Ai na bëri të qajmë dhe unë i dhurova kartën time të metrosë me të cilën mund të udhëtoj për një muaj falas. Dashuroni dhe dhuroni kur të mundeni, Zoti do t’jua shpërblejë”, shkruan Dafina në videon e postuar në Instastory.

Por a e mendoni dot se çfarë ka ndodhur më pas?

Burri i varfër nuk ishte dhe një personazh aq dhe i panjohur për botën e showbizz-it. Bëhet fjalë për këngëtarin e grupit “Rat Pack’s”, Tommy Celli një personazh që pothuajse është harruar dhe tashmë jeton në kushte të vështira jetësore.

Këtë e ka vërtetuar edhe Dafina më pas me anë të postimit të një foto në Instastory, që e ka shoqëruar me mbishkrimin: “I found him”