DO TË NDRYSHOJË JETËN/ Gjëja që duhet të bëjë çdo gjimnazist dhe student para se të fillojë shkolla – AlpeGossip
DO TË NDRYSHOJË JETËN/ Gjëja që duhet të bëjë çdo gjimnazist dhe student para se të fillojë shkolla

DO TË NDRYSHOJË JETËN/ Gjëja që duhet të bëjë çdo gjimnazist dhe student para se të fillojë shkolla

Për pak ditë nis shkolla! Ka nxënës që nuk e përballojnë mirë këtë periudhë dhe të tjerë që mezi po presin. Pavarësisht kësaj një gjë u duhet si gjimnazistëve ashtu edhe studentëve: përpikmëria, për të mos humbur orarin e mësimit dhe për të qenë gjithmonë në kohë.

Sigurisht të gjithë kemi celularët nëpër duar ditët e sotme dhe kjo është një mënyrë e thjeshtë për ta mbajtur kohën nën kontroll. Gjithsesi a duhet që t’i besoni telefonit tuaj për gjithçka? Më e rëndësishmja, a e keni parë idhullin tuaj pa një orë në kyç? Nuk besojmë.

Orët janë një detaj esencial dhe “cool”. Ne besojmë se një orë mund të jetë më e dobishme sesa mendoni ju. Mund të përmirësojë stilin tuaj dhe me shumë mundësi jetën tuaj.

1.Tregon që je me stil

Fati juaj i mirë se mund të zgjidhni diçka unike, që të veçoheni nga turma dhe me një çmim të arsyeshëm. Mund të jetë diçka sportive apo  elegante, diçka që të krijon një përshtypje të veçantë, ndërsa takon dikë apo shkruan.

Ngjyra më tërheqëse e sezoni vjeshtë-dimër është kjo vishnjë e errët e orës “REDBAYA”. Me rripin prej silikoni pa shkëlqim dhe fushën në po të njëjtën ngjyrë por me shkëlqim, do të kthehet në aksesorin tuaj të preferuar për të thyer ditët monotone të vjeshtës.

“NAITBAYANG” është një orë e sofistikuar me rripin plastik blu është i kombinueshëm për çdo veshje, sportive apo klasike.

2.Të ndihmon të bësh shoqëri të reja

Këshilla si të nisni bisedën apo të “thyeni akullin”?

Pyeteni për kohën nëse personi me të cilin doni të flisni mban një orë. Do të ishte akoma më mirë sikur të kishit disa njohuri për orët, biseda do të rridhte më natyrshëm. Nëse dini diçka për to, do të keni një mjet sekret për krijimin e miqësive të reja në ambientet e shkollës apo jashtë saj.

Po sikur t’i bëni një kompliment asaj për orën, ndërsa shkëmbeni duart? Me orën “SKIN SKIN” nga është e pamundur të mos marrësh një kompliment për rripin shumë të hollë, ngjyrën unike rozë pastel dhe dizajnin unik.

E njëjta gjë vlen dhe për meshkujt që zgjedhin “SKIN BLUE IRON”, i cili sjell risinë e orëve më të holla. E gjitha për të krijuar prakticitet, por pa sakrifikuar modën.

3.Nënkupton se je i përpiktë

Ora është simboli i kohës dhe mbajtja e saj nënkupton që e respektoni rëndësinë e kohës. Një ndikim mund të kenë edhe të profesorët tuaj.

Lini një shije të mirë përmes orës “SKINLINGOT”, që ka një trashësi prej vetëm 5.8 milimetër dhe është e veshur e gjitha ngjyrë floriri.

Ose orën “BLUE BOAT” për meshkujt, me rripin zinxhir inoksi dhe fushën blu të thellë.