Dua Lipa dhe Bebe Rexha festojnë për këtë arsye të madhe/ Ndërsa Rita Ora vetëm do rrijë ti shohë (FOTO) – AlpeGossip
Dua Lipa dhe Bebe Rexha festojnë për këtë arsye të madhe/ Ndërsa Rita Ora vetëm do rrijë ti shohë (FOTO)

Dua Lipa dhe Bebe Rexha festojnë për këtë arsye të madhe/ Ndërsa Rita Ora vetëm do rrijë ti shohë (FOTO)

Këngëtaret me origjinë shqiptare, Dua Lipa dhe Bebe Rexha prej kohësh janë duke qëndruar në krye të listave muzikore. Në ceremonitë e ndarjeve të çmimeve ato ia kanë dalë të rrëmbejnë trofe të shumtë që ju kanë shpërblyer punën e palodhur.

Së fundmi Bebe Rexha dhe Dua Lipa janë nominuar në “American Music Aëards 2018”. Bebe Rexha është nominuar në dy kategori me këngën “Meant to Be”, “Bashkëpunimi më i mirë” dhe “Kënga më e mirë Country”. Ndërsa këngëtarja Dua Lipa është nominuar në kategorinë “Artisti i ri më i mirë i viti”. Nominimet u bënë drejtpërdrejtë në kanalin “Youtube”, ku në panelin që bëri të ditur nominimet ishte e ftuar Bebe Rexha.

New Artist of the Year

Camila Cabello

Cardi B

Khalid

Dua Lipa

XXXTentacion

Collaboration of the Year

Camila Cabello “Havana (feat. Young Thug)”

Post Malone, “Rock Star (feat. 21 Savage)”

Bruno Mars and Cardi B, “Finesse”

Bebe Rexha and Florida Georgia Line, “Meant to Be”

Zedd, Maren Morris and Grey, “The Middle”

Favorite Song – Country

Kane Brown, “Heaven”

Dan + Shay, “Tequila”

Bebe Rexha and Florida Georgia Line, “Meant to Be”