DUHET TË KENI KUJDES/ Ja cilat janë shenjat e horoskopit që vuajnë dhe ato që lëndojnë – AlpeGossip
DUHET TË KENI KUJDES/ Ja cilat janë shenjat e horoskopit që vuajnë dhe ato që lëndojnë

DUHET TË KENI KUJDES/ Ja cilat janë shenjat e horoskopit që vuajnë dhe ato që lëndojnë

Kur vendosim të impenjohemi në një marrëdhënie dashurie, duhet të jemi të ndërgjegjshëm se, edhe pa vullnetin tonë, mund të vuajmë ose të bëjmë tjetrin/ën të vuajë falë sjelljeve tona.

Në të vërtetë, nuk duhet menduar se ka humbës apo fitues në një lidhje, por duhet të dini se është e mundur të njohim në mënyrë të qartë, me ndihmën e zodiakut, nëse shenja jote e horoskopit të bën të vuash apo bën të vuajë tjetri në jetën sentimentale.

Shenjat që vuajnë:

BINJAKËT

Duke qenë se janë persona që ëndërrojnë, hyjnë në lidhje me shpresën se do përjetojë lumturi në këtë lidhje, por duke menduar kështu, mund të vuajnë nga realiteti dhe zhgënjimet e mundshme.

GAFORRJA

Janë emotivë, ndaj mund të vuajnë shumë në dashuri. Ashtu siç lidhen me lehtësi dhe dedikojnë të gjithë dashurinë e tyre personit që dashurojnë, përfundojnë duke vuajtur sepse vënë re se nuk po ndodh gjithçka ashtu siç e kishin parashikuar.

VIRGJËRESHA

Kanë shumë kujdes në jetën e tyre sentimentale, por mund të lëndohen shumë duke dhënë nga vetja dhe duke mos marrë të njëjtin shpërblim. Ekspozimi i lartë i ndjenjave kthehet në një hidhërim të madh për ta.

PESHORJA

Peshoret janë romantike dhe kjo mund t’i çojë në trishtim dhe vuajtje në marrëdhëniet e tyre të dashurisë. Tërheqin shumë shpesh drejt vetes dashuritë e pamundura dhe është pikërisht atëherë që mund të nisë një dramë në jetën e tyre sentimentale.

UJORI

Fatkeqësisht Ujori nuk di të matë emocionet dhe arsyen dhe pikërisht për këtë, mund të mos e kuptojë kur lidhja e dashurisë mund t’i sjellë vuajtje. Ujorët duhet të jenë në gjendje të kontrollojnë ndjenjat e tyre, pasi vetëm atëherë do jenë në gjendje të kenë sukses në dashuri.

PESHQIT

Janë njerëz besnikë, romantikë dhe të ndjeshëm e kjo mund t’i sjellë shumë dhimbje dhe vuajtje, sidomos kur vënë re se partneri/ja nuk ka të njëjtat ndjenja.

Shenjat e zodiakut që të bëjnë të vuash:

DASHI

Janë praktikë dhe të vendosur, ndaj mund ta bëjnë partnerin të vuajë, sidomos kur kanë një sjellje kokëforte dhe shpesh të ftohtë. Veç të tjerash janë edhe shumë të ndershëm, ndaj fjalët e tyre mund ta bëjnë të vuaj partnerin/en.

DEMI

Provontë përjetojë marrëdhënie të forta, por dorëzohet shpejt nëse vë re se marrëdhënia nuk është e fortë. Kjo sjellje mund të shkaktojë vuajtje tek partneri/ja, sidomos nëse ka ndarje të papritur, e cila zakonisht nuk ka një shpjegim.

LUANI

Janë të dashur në lidhjet e tyre, por kur vënë re se marrëdhënia nuk po shkon mirë, largohen me shpejtësi nga partneri/ja, kryesisht për të mos e patur krenarinë të lënduar.

AKREPI

Sa ç’janë pasionalë dhe intensivë, aq mund të jenë të pandjeshëm në marrëdhëniet e tyre dhe, duke qenë se nuk shprehen qartë, mund të shkaktojnë vuajtje për partnerin/en e tyre me dyshimet dhe paqëndrueshmërinë e tyre.

SHIGJETARI

Janë persona që duan lirinë dhe kjo mund të jetë vuajtje për partnerin/en. Të jetojnë në ‘burgun e dashurisë’ nuk është ekzaktësisht lloji i marrëdhënies që duan Shigjetarët dhe nëse vënë re që një gjë e tillë do ndodhë, thjesht heqin dorë nga kjo marrëdhënie.

BRICJAPI

Me racionalitetin dhe prakticitetin që kanë, janë të aftë të lëndojnë njeriun që duan, që nga moment që shpesh Bricjapët janë shumë të sinqertë. Gjatë një marrëdhënie dashurie, mund të flasin më shumë se ç’duhet, duke e bërë ‘gjysmën tjetër’ të ndihet i nënvlerësuar dhe i/e lënduar.