E dinit? Ja 11 trende të reja që u frymëzuan nga princeshë Diana (FOTO) – AlpeGossip
E dinit? Ja 11 trende të reja që u frymëzuan nga princeshë Diana (FOTO)

E dinit? Ja 11 trende të reja që u frymëzuan nga princeshë Diana (FOTO)

Ajo ka qënë një ikonë mode dhe princesha më e njohur në histori për stilin e saj të veçantë.

Shumë stilistë janë frymëzuar nga stili i saj në krijimet e tyre dhe pse sot ka më shumë se 20 vite nga vdekja e saj.

Dhe sot të gjitha veshjet e saj si fustanet me pika, atletet e veshura me corape të gjata po i shohim veshur tek modelet dhe blogeret më të njohura të modës si trendi më i ri.

1.Fustanet me pika

2.Triko me xhaketë

3.Syzet e bardha

4.Njërën shpatull jashtë

5.Çizmet e kuqe

6.Fustanet me shpatulla jashtë

7.Atlete lecke

8.Mëngë të fryra

9.Pantallona të shkurtra çiklisti

10.Takat e bardha

11.Xhinset ‘Mom’