E mbetur e papunë, flet ish deputetja më seksi e PD: “Flm o lideri im që më dole gjithë ky trim” – AlpeGossip
E mbetur e papunë, flet ish deputetja më seksi e PD: “Flm o lideri im që më dole gjithë ky trim”

E mbetur e papunë, flet ish deputetja më seksi e PD: “Flm o lideri im që më dole gjithë ky trim”

Ish deputetja e PD-së, e cilësuar si “më seksi” Arbjola Halimi ka shkruar një status në Facebook, teksa shpreh dhe përbuzjen ndaj kreut të partisë së saj, Lulzim Basha.
E mbetur e papunë, Arbjola thotë se ka kërkuar të rikthehet në punën e mëparshme, atë të pedagoges në Universitetin e Elbasanit, i cili është i lirë, por nuk është pranuar.

Kujtojmë se Halimi u përjashtua nga listat e PD-së në kandidaturat për deputet në zgjedhjet e 25 qershorit. Që prej asaj kohe ajo është e papunë.

Statusi i Arbjola Halimi:

Absurdi. Shpall vend te lire pune ne vendin ku duhet te kthehesha une…!
Zgjohu o milet kam qene a skam qene deputet😉.

Gjithsesi nuk dorezohem.

Nuk eshte me gare per vendin e punes ( te cilin ma ka neveritur) por se po u dorezova une, e mbrojtur me ligj te vecante, me status te vecante, cfare i bie te behet me njeriun e thjeshte?! Flm o Lideri im qe me dole gjithe ky trim. Heshtja jote kumbon edhe aty ne mergim”.