Seks per here te pare? Zbuloni se çfarë frike kanë femrat – AlpeGossip
Seks per here te pare? Zbuloni se çfarë frike kanë  femrat

Seks per here te pare? Zbuloni se çfarë frike kanë femrat

Kur behet fjale per seks, shume femra, e vecmas vajzat e reja qe nuk kane pervoje, nganjehere ndiejne frike dhe pasiguri, qe i shtyne t’i ikin marredhenieve seksuale.

Qe ta perjetoni seksin, eshte e nevojshme qe te cliroheni dhe nga frikerat e paarsyeshme. Nese keni frike nga te berit dashuri, asnjehere nuk do te mund ta perjetoni ate.
Ja cilat jane gjerat me te shpeshta te cilave vajzat e virgjera ua kane friken.

Organi i madh gjenital
Shume vajza i frikesohen seksit sepse frikesohen nga madhesia e penisit. Ato kane pershtyopjen se organi i madh gjenital do tu shkaktoje dhimbje. Kjo eshte arsyeja pse ato vendosin te mbesin me gjate te virgjera.

Humbja e virgjerise
Per shume vajza virgjeria paraqet nje pasuri e cila duhet ti dhurohet nje mashkulli vertete te vecante. Kjo eshte edhe arsyeja qe disa prej tyre shume heret angazhohe ne seks oral ose anal. Dhimbja gjate shperthimit te himenit mund te frikoje nje numer te madh femrash duke zvogeluar deshiren e tyre per pervoja te reja ne shtrat.

Dhimbja
Femrat kane frike nga pervoja e pare seksuale per shkak te dhimbjes. Megjithate pas pervojes se pare shpejt vjen kenaqesia. Nje ose dy here mund t’ju ndodhe te perjetoni dhimbje, por me kalimin e kohes ajo do te zhduket. Perndryshe frika nga dhimbja eshte e natyrshme dhe partneri juaj do duhej ta kuptonte.

Shtatezenia
Pasi ben seks, secila femer rrezikon te mbetet shtatezene. Seksi pa perdorimin e kondorit mund te jete argetues dhe pasionante, por mund te jete edhe i rrezikshem. Jo vetem per shkak te shtatezenesise por edhe per shkak te semundjeve seksualisht te transmetueshme. Femrat perfshihen shpesh ne panike pasi nuk jane te gatshme te behen nena.

Gazerat
Ka disa pozicione ne seks qe mund te bejne qe femra gjate seksit te liroje ajer. Kjo me se shpeshti ndodhe ne pozicionin “doggy style”. Vajzat e reja nuk e dine se behet fjale per ajer dhe ndihen keq per shkak te kesaj.