Elvana Gjata dhe Flori i dhanë fund marrëdhënies me tyre, por ky është detaji që nuk keni kapur (FOTO) – AlpeGossip
Elvana Gjata dhe Flori i dhanë fund marrëdhënies me tyre, por ky është detaji që nuk keni kapur (FOTO)

Elvana Gjata dhe Flori i dhanë fund marrëdhënies me tyre, por ky është detaji që nuk keni kapur (FOTO)

Elvana Gjata ka qenë në qendër të vëmendjes këto ditë dhe kjo pasi u rikthye fuqishëm në tregun muzikor shqiptar. Ajo u rikthye mbrëmjen e 3 shkurtit me një koncert recital ku të ftuarit ishin të përzgjedhur. Gjata prezantoi për ta një album me këngë të reja dhe kete e ka publikuar edhe në llogarinë e saj zyrtare por jo VEVO në YouTube.

Mirëpo, ajo çfarë ra në sy ishte se Flori Mumajesi nuk ishte një nga të ftuarit e saj, duke lënë për të kuptuar se edhe bashkëpunimi i tyre rreth muzikës ka përfunduar. Përveç Florit aty nuk u panë asnjë nga anëtarët e tjerë të “ThreeDots” me të cilët ajo ka bashkëpunuar.

Por, një detaj mjaft i rëndësishëm është zbuluar nga gazeta Blic, se pavarësisht se nuk e foti ne kocert dhe marrëdhënies mes tyre i dhanë fund, të dy këngëtarët ndjekin njëri-tjetrin në rrjetet sociale.

Theksojmë se të gjitha këngët e albumit janë punuar nga kantautori Pirro Çako dhe Darko Dimitrov, ndërsa disa nga tekstet janë shkruar edhe nga vet Elvana Gjata.