Festa e “Shën Patrikut” deh Princin britanik. Po Princesha, çfarë piu… – AlpeGossip
Festa e “Shën Patrikut” deh Princin britanik. Po Princesha, çfarë piu…

Festa e “Shën Patrikut” deh Princin britanik. Po Princesha, çfarë piu…

Ashtu si çdo vit, Princi William dhe gruaja e tij, Kate Middleton, kremtuan këtë të shtune, 17 mars, Shën Patrikun, shenjt mbrojtës i irlandezëve. Për rastin, çifti mbretëror shkoi në bazën e Hounsloë në Perëndim të Londrës, ku 350 pjesëtarë të batalionit të parë të regjimenteve elitare irlandeze të ushtrisë britanike prisnin Kate dhe Ëilliam. Pastaj, ata që do të jenë prindër për herë të tretë në javët e ardhshme, kanë ndalur në një vend shumë të pazakontë për anëtarët e familjes mbretërore: një kafe Starbucks. Atje, Princi Ëilliam piu një birrë të mirë derisa gruaja e tij, Kate Middleton, zgjodhi një gotë të madhe ujore. Shtatzënia e kërkon.

Për Ditën e Shën Patrikut në vitin 2018, dukeshja e Kembrixhit, si vitin e kaluar, veshi një pallto të gjatë me smeraldi që përputhej me kapelen e saj ndërsa Mbreti i ardhëshëm i Anglisë mbante uniformën ushtarake. Kjo dalje irlandeze mund të jetë një nga të funfdit për Kate Middleton përpara se të linde në Prill. Princi George dhe Princesha Charlotte së shpejti do të zbulojnë nëse do të kenë të drejtën për një motër të vogël apo një vëlla të vogël.