FESTOI 50 VJETORIN E MARKËS/ Ralph Lauren na mahniti me koleksionin e pranverës (FOTO) – AlpeGossip
FESTOI 50 VJETORIN E MARKËS/ Ralph Lauren na mahniti me koleksionin e pranverës (FOTO)

FESTOI 50 VJETORIN E MARKËS/ Ralph Lauren na mahniti me koleksionin e pranverës (FOTO)

Ralph Lauren është stilist Amerikan i cili bëri prezantoi linjën e tij të parë në moshën 28 vjeçare.

Në 50 vjetorin e markës ai vendosi të prezantonte koleksionin e tij në Central park të New York, ku të ftuarit VIP nuk munguan, si dhe emra të njohur si :Hillary Clinton, Steven Spielberg, Kanye West, Blake Lively,Jessica Chastain,Pierce Brosnan, Calvin Klein, Diane von Furstenburg.

Koleksionet e Lauren zakonisht zgjedhin një temë dhe e godasin atë (Perëndimi amerikan, marinière etj). Por kësaj radhe koleksioni ishte  gjithëpërfshirës , u krijua në një mënyrë më moderne duke përzjerë copa të rastësishme ose sportive me veshje më të zakonshme.

Redaksia e AlpeNews.al ju njeh me disa nga modelet e koleksionit të Ralph Lauren për pranverën 2019.