Fijet metalike janë trendi më i paparë i flokëve për këtë verë dhe duhet ta shihni për ta besuar – AlpeGossip
Fijet metalike janë trendi më i paparë i flokëve për këtë verë dhe duhet ta shihni për ta besuar

Fijet metalike janë trendi më i paparë i flokëve për këtë verë dhe duhet ta shihni për ta besuar

A jeni gati të mësoni trendin më të madh të flokëve për verën 2018?

Për të gjithë ju adhurueset e gjërave metalike, ka ardhur koha që edhe flokët t’i lyeni me fije metalike të arit ose argjendit me metodën që quhet Balayage.

Stilisti i famshëm George Papanikolas tha në një deklaratë rreth trendit se “mund të shtoni disa fije metalike në flokët tuaj që kanë një bazë neutrale”.

 

Për ta thënë me thjesht, kjo prirje e flokëve ka të bëjë me shtimin e fijeve metalike për të ndriçuar pamjen tuaj dhe mund të konsiderohet si një alternativë për ato vajza që duan të bëhen bjonde.

 

Kjo ngjyrë flokësh është përhapur tashmë në Instagram. Nëse të bëhesh bjonde pastel ose platin është e frikshme për ty, atëherë merr në konsideratë këtë trend të verës që është një nga hapat e parë drejt të qenit bjonde.