FITIME TË “ÇMENDURA”/ Publikohet lista e 10 dizejnatorëve më të pasur në botë – AlpeGossip
FITIME TË “ÇMENDURA”/ Publikohet lista e 10 dizejnatorëve më të pasur në botë

FITIME TË “ÇMENDURA”/ Publikohet lista e 10 dizejnatorëve më të pasur në botë

Bota e modës është sa e bukur edhe e vështirë. Në një kohë kur dizejnatorët po shtohen nga dita në ditë, kjo fushë është kthyer në një ‘luftë’ pa armë.

Megjithatë kjo punë ju ka sjellë edhe fitime marramendëse duke i vendosur në listat e njerëzve më të pasur në botë. Dhe në mes tyre ekziston një listë me 10 dizejnatorët më të pasur, sipas revistës “Harper’s Bazaar”.

  1. Miuccia Prada, 15.1 miliardë dollarë
  2. Giorgio Armani, 12.4 miliardë dollarë
  3. Ralph Lauren, 11.2 miliardë dollarë
  4. Stefano Gabbana & Domenico Dolce, 2.33 miliardë dollarë secili
  5. Valentino Garavani, 2.06 miliardë dollarë
  6. Tory Burch, 1.37 miliardë dollarë
  7. Calvin Klein, 991 milionë dollarë
  8. Michael Kors, 825 milionë dollarë
  9. Roberto Cavalli, 688 milionë dollarë
  10. Mary-Kate & Ashley Olsen, 550 milionë dollarë.