Flokë të gjatë apo të shkurtër? Këto janë format që prezantojnë modelet në javën e modës (FOTO) - AlpeGossip
Flokë të gjatë apo të shkurtër? Këto janë format që prezantojnë modelet në javën e modës (FOTO)

Flokë të gjatë apo të shkurtër? Këto janë format që prezantojnë modelet në javën e modës (FOTO)

Prej disa ditësh ka filluar java e modës në New York dhe marka të njohura kanë prezantuar koleksionet e veshjeve për “Pranverë 2019”. Të kuruara në detaje modelet, treguan se cilat janë elementet më ‘in’ të sezonit dhe nuk mund të mungonin stilet e flokëve. Teksa na rikthejnë në vitet 80’ këto modele do të bëjnë namin në pranverë. Të gjatë ose të shkurtër nuk ka rëndësi, pasi viti që vjen do të ketë në modë të dyja format.