Katër trendet e vjeshtës së kaluar që duhen hequr nga garderoba/ Ja me çfarë mund ti zëvendësoni (FOTO) – AlpeGossip
Katër trendet e vjeshtës së kaluar që duhen hequr nga garderoba/ Ja me çfarë mund ti zëvendësoni (FOTO)

Katër trendet e vjeshtës së kaluar që duhen hequr nga garderoba/ Ja me çfarë mund ti zëvendësoni (FOTO)

Vjeshta sapo ka ardhur dhe shtëpitë më të rëndësishme të modës kanë nisur të prezantojnë trendet më të fundit. Nga viti i kaluar në të tanishmin ka ndryshime të dukshme. Ju zbulojmë 4 trende nga sezoni i kaluar që duhen zhdukur nga garderoba!

Rripi i hollë

Rripat e hollë kanë qenë trend në vjeshtën e 2017-ës ndërsa këtë vit janë zëvendësuar nga të gjerët.

 

Ngjyra rozë e ëmbël është zëvendësuar nga portokallia e errët.

 

Vëthët e vegjël dhe të ngjitur pas veshit, tashmë janë zëvendësuar nga ata me forma gjeometrike dhe të gjatë.

 

Çizmet e shkurtra dhe të sheshta janë zëvendësuar me çizmet si çorape dhe pak takë.