FLOKËT NGJYRË PASTEL/ Marc Jacobs zgjedh trendin e “çuditshëm” për koleksionin e ri – AlpeGossip
FLOKËT NGJYRË PASTEL/ Marc Jacobs zgjedh trendin e “çuditshëm” për koleksionin e ri

FLOKËT NGJYRË PASTEL/ Marc Jacobs zgjedh trendin e “çuditshëm” për koleksionin e ri

Mrac Jacobs ka prezantuar koleksion e ri në New york. Ajo që ra në sy për publikun ishte se stilisti kishte zgjedhur 37 modele duke u paraqitur me flokë ngjyrë pastel.

Ky është projekti më i madh i ngjyrave që kam punuar ndonjëherë”, u shpreh drejtori kreativ në prapaskenë gjatë shfaqes së koleksionit.

Gjithashtu ai u shpreh se këto ngjyra erdhën rastësisht pasi vajzat në fillim i kishin flokët platin dhe më pas ato i lyen me ngjyrat pastel si,rozë,blu,pjeshkë.

Edhe pse nuk ishte i qëllimshëm ky trend duket se do të pushtoj sezonin e prenverës.

Redaksia e AlpeNews.al ju njeh me disa nga ngjyrat që u u sollën në javën  e modës në New York nga Mrac Jacbos.