Fotot e sikletshme/ Nëse i shohin të famshmit shqiptarë, do t’i zërë koka! – AlpeGossip
Fotot e sikletshme/ Nëse i shohin të famshmit shqiptarë, do t’i zërë koka!

Fotot e sikletshme/ Nëse i shohin të famshmit shqiptarë, do t’i zërë koka!

Të gjithë i ruajmë fotot e vjetra, jo sepse na pëlqejnë, por sepse duam t’i kemi kujtim të atyre viteve që kemi kaluar. Megjithatë kjo nuk do të thotë se do t’i publikojmë një ditë në rrjetet sociale.

Fatkeqësisht, për personazhet e njohur publikë, mundësia e fshehjes së fotove të vjetra nuk ekziston, përderisa jetojmë në një epokë interneti. Sot ka shumë foto që të famshëm si Elvana Gjata, Soni Malaj, apo Bleona Qereti, do të donin t’i fshinin por nuk e bëjnë dot.

Ne po ju sjellim disa nga fotot më të sikletshme të personazheve të njohur shqiptarë, që do t’ju bëjnë të qeshni dhe të çuditeni me pamjen e tyre.

Elvana Gjata duke pritur në prapaskenën e festivalit, me bikutina në kokë

Bleona Qereti pozon mbi tryezën e ngrënies, para se të bënte hundën operacion.

Mariza Ikonomi me siguri ka pasur shumë etje.

Kur Flori dhe partnerja frekuentonin jetën e natës.

Këtu bëjmë përjashtim! Valbona, e bukur ka qenë, e bukur është!

 

Soni Malaj rri mendueshëm!

Çiljeta ka ftohtë në prapaskenën e “Këngës Magjike”.

 

Uu ja ku qenka Samanta! Të kërkojmë falje por s’të njohëm!

Nuk e dimë, por kjo moda e makijazhit në vitin 2007, na e ka shëmtuar Majlinda Bregun! Apo e ka fajin ndonjë gjë tjetër?

 

Arbana, çfarë ka dashur të tregojë me atë shall në kokë!

Këmbët e Orindës na trembën pak…

Manjola duket sikur ka dalë dje, por upss, qenka e vitit 2008 kjo foto.

/Fotot nga Gazeta Shqiptare