FUNKSIONON MENJËHERË/ Ja receta e vetme natyrale për dhëmbë të bardhë - AlpeGossip
FUNKSIONON MENJËHERË/ Ja receta e vetme natyrale për dhëmbë të bardhë

FUNKSIONON MENJËHERË/ Ja receta e vetme natyrale për dhëmbë të bardhë

Në videon më poshtë, ne demonstrojmë se si mund të zbardhni dhëmbët në shtëpi natyrisht me një përbërës sekret: shafrani i Indisë. Ajo që duhet të bëni është të krijoni një paste dhe ta përdorni atë në dhëmbët tuaj, sipas YouTuber FitLifeTV.

A funksionon? Para së gjithash, FitLifeTV ka profesionistë mjekësor, dhe rezultatet e personave që e kanë provuar janë të mira. WebMD thotë se studimet e hershme tregojnë se shafrani i Indisë mund të shërbejë si një terapi e gojës për të ndihmuar në uljen e rrezikut të sëmundjeve të ndryshme.

Receta është vaj kokosi , numerik, vaj mente. Këto ingredientë përzihen deri sa krijohet një pastë e njëtrajtshme dhe më pas përdoreni në ven të kolinozit.