HARROJINI STIMULUESIT/ Këto 5 fruta rritin dëshirat seksuale natyralisht – AlpeGossip
HARROJINI STIMULUESIT/ Këto 5 fruta rritin dëshirat seksuale natyralisht

HARROJINI STIMULUESIT/ Këto 5 fruta rritin dëshirat seksuale natyralisht

ë gjithë i dimë vetitë e frutave për një jetë të shëndetshme. Vitaminat dhe fibrat e tyre bëjnë që të marrim vlerat e duhura ushqimore dhe të dukemi në formë, poor jo vetëm kaq. Frutat ndihmojnë edhe në përmirësimin e jetës seksuale.

1.Papaja

Kur ndahen përgjysmë, kanë shumë ngjashmëri me pjesën intime të femrës. Në Guatemalë, papajat përdoren për të rritur dëshirën seksuale të femrave dhe për të shtuar fertilitetin. Përbërësit që ka ky frut i ngjajnë estrogjenit, që rrit sasinë e qumështit te nënat e reja dhe promovon menstruacionet e shëndetshme.

2.Arrë kokosi

 

Vaji i arrës së kokosit është ideal për një masazh intim dhe një lubrifikant natyral. Është antiviral dhe antibakterial, që do të thotë se ju mban të shëndetshëm gjatë gjithë kohës. Era e tij largon stresin dhe ju kthen në humor. Ndërsa lëngu i arrës së kokosit ju mban të hidratuar dhe ju jep energji, pasi përmban sheqer.

3.Banane

 

Potasi që përmban ndihmon në prodhimin e hormoneve të seksit dhe bromelainës, që rrit interesin seksual. Kjo enzimë gjithashtu ndihmon në parandalimin e impotencës te meshkujt. Bananet rrisin gjithashtu prodhimin e serotoninës.

4.Qershi

 

Quhen “fruti i zjarrit” dhe gjithmonë përdoret nëpër filma si parapërgatitje për skenat erotike. Kanë fuqinë që të rregullojnë ritmin e zemrës. Përmbajnë edhe antocianina që ulin rrezikun e bllokimit të arterieve të zemrës.

 

5.Shalqi

 

Është shumë i mirë për sistemin kardiovaskular, pasi përmban citrulinë dhe aminoacide që pastrojnë venat e gjakut.