Histori tradhtie/ “Unë dua ti jap fund martesës time, pas seksit të mahnitshëm me …” – AlpeGossip
Histori tradhtie/ “Unë dua ti jap fund martesës time, pas seksit të mahnitshëm me …”

Histori tradhtie/ “Unë dua ti jap fund martesës time, pas seksit të mahnitshëm me …”

Në adresë të psikologes së The Sun, ka mbërritur një histori tradhtie. Bëhet fjalë për një vajzë e cila ka tradhtuar bashkëshortin me mikun e saj të ngushtë.

Letra e vajzës

Unë jam duke pasur një aferë seksuale me një mik të vjetër, por unë jam e shqetësuar që marrëdhënia jonë si miq, po shkon në territorin e rrezikshme. Unë jam 32 vjeç dhe jam e martuar prej 5 vitesh.

Burri im është 34 vjeç – ai është një djalë i mirë, por tani e kuptoj qe ne kurrë nuk kemi qenë për njëri-tjetrin. Tani e kuptoj që marrëdhënia jonë ka patur mangësi seksuale. Sa i përket intimitetit kemi qënë tepër të ftohtë. Me mikun tim të vjetër u takova pas shumë kohësh në një darkë bamirësie. Pasi biseduam, të dy e kuptuam se kishim mall për njëri tjetrin, nuk ishim parë prej vitesh. Më parë ishim miq të ngushtë dhe ndoshta kemi pasur në fshehtësi edhe tërheqje seksuale. Këtë nuk di ta them.

Ai tani është 33 vjeç, dukej më i madh dhe ishte me të vërtetë i kënaqur që më kishte parë mua. Ne patëm një bisedë dhe ai sugjeroi që ne të takohemi për një kafe diku. Unë duke u menduar isha në dilemë nëse do të dilja në kafe me atë apo jo. Ishte duke menduar nëse më lejohej një marrëdhënie e tillë me atë njeri apo jo. Por vendosa të shkoj, ne konsuamuam kafen në një bar, folëm dhe kujtuam shumë gjëra nga adoleshenca. Ai më shihte dhe më komplimentonte gjatë gjithë kohës për pamjen time.

E kështu u afrua dhe më puthi, edhe unë ju përgjigja puthjes së tij. Më pas përfunduam në shtëpinë e tij. Në patëm marrëdhënie seksuale të mahnitshme. Kjo më pas u përsërit disa herë. Nuk ka shumë ditë kur unë isha në apartamentin e tij. Por pavarësisht se në kalojmë një kohë të bukur kur jemi bashkë, shpesh herë ai bëhet serioz me mua. Sa herë që jemi në shtrat bashkë, nuk mungojnë puthjet dhe ledhatimet, ai është shumë i dashur dhe më bën të ndihem mirë, gjë të cilën burri im se bënte prej kohësh. Ai është i ëmbël dhe i kujdesshëm me mua në të shumtën e kohës, por ndonjëherë bëhet shumë serioz, unë e kuptoj, ai do që unë të divorcohem nga bashkëshorti im. Po ashtu kjo është tepër e rëndë për bashkëshortin tim, dhe atij nuk duhet t’ja bëjë këtë, ai është një njeri i mirë. E di që duhet të bëj një zgjedhje, por unë nuk jam e sigurt nëse unë jam gati për një stuhi të madhe tani në jetën time.

Përgjigja e psikologes

Ju nuk duhet të lejoni që martesa juaj të përfundoi, për shkak të një të dashuri që është treguar më shumë se ç’duhet ddashor me ju.

Ai mund të jetë i habitur që ju shihni atë si asgjë më shumë, se një partner për seks.

Duhet të bëni kujdes me pasionet tuaja të momentit. Përpiquni të rindërtoni martesën tuaj.