Historia prekse/ Infermiera e cila po lufton KANCERIN, dhe si arrin të shpëtojë (FOTO) – AlpeGossip
Historia prekse/ Infermiera e cila po lufton KANCERIN, dhe si arrin të shpëtojë (FOTO)

Historia prekse/ Infermiera e cila po lufton KANCERIN, dhe si arrin të shpëtojë (FOTO)

Një grua 24-vjeçare është një nga të prekurit  në Britani të Madhe që të ka një mastectomy të dyfishtë pasi ka parë nënën e saj dhe tetë të afërm të tjerë që luftojnë kancerin.

Ester Taylor, nga Preston, Lancashire, ka një mutacion të paidentifikuar që e vë atë në rrezik të lartë si të kancerit të gjirit dhe të ovaries.

Aktorja e Hollivudit kishte një mastectomy të dyfishtë në vitin 2013 pas humbjes së nënës, gjyshes dhe hallave të saj, gjen i cili  e la atë me një rrezik  të lartë të zhvillimit të kancerit.

Duke e ditur se ajo u përball me një diagnozë të mundshme, ajo iu nënshtrua operacionit rraskapitës nëntë orësh marsin e kaluar.

Përkundër besimit të saj duke marrë një goditje dhe shumë të treguar asaj se ajo është shumë e re për të bërë diçka kaq drastike, por  zonja Taylor është e lumtur me vendimin e saj dhe shpreson të jetojë një jetë të shëndetshme, pa kancer.

Në vetëm 24 vjeç, Ester Taylor u bë një nga gratë më të reja në Britani të Madhe që kishte një mastectomy të dyfishtë luftonin kancerin dhe arrin të mbijetoj fal mbështetjes së të afërmëve dhe familjes së saj.

AlpeNews.al