I DINIT? Ja disa mënyra natyrore për të zbritur tensionin e gjakut brenda 10 minutash – AlpeGossip
I DINIT? Ja disa mënyra natyrore për të zbritur tensionin e gjakut brenda 10 minutash

I DINIT? Ja disa mënyra natyrore për të zbritur tensionin e gjakut brenda 10 minutash

Nëse keni dhimbje koke të rënda, lodhje, rrahje zemre të parregullt dhe dhimbje gjoksi, ju ndoshta vuani nga hipertensioni ose presioni i lartë i gjakut.

Kjo gjendje mund të shkaktohet nga stresi, mungesa e gjumit, ose sëmundje të tjera themelore dhe nganjëherë edhe njerëz të shëndetshëm vuajnë nga kjo.

Për fat të mirë, ka disa teknika të thjeshta që mund t’ju ndihmojnë të relaksoheni enët tuaja të gjakut dhe muskujt për të ndihmuar nën kontroll nën presionin tuaj të gjakut.

Masazhoni veshët dhe qafën

Praktika e frymëmarrjes së majtë të majtë

Dëgjoni muzikën klasike

Pini një gotë uj

Vendosni këmbët tuaja në ujë të nxehtë sa mund të duroni.