I THA TË PASTRONTE DHOMËN/ 11-vjeçari qëllon gjyshen në kokë pastaj vret veten – AlpeGossip
I THA TË PASTRONTE DHOMËN/ 11-vjeçari qëllon gjyshen në kokë pastaj vret veten

I THA TË PASTRONTE DHOMËN/ 11-vjeçari qëllon gjyshen në kokë pastaj vret veten

Një djalë 11-vjeçar ka qëlluar gjyshen në kokë pasi ajo i kërkoi të pastronte dhomën. Me pasi ai vrau veten me armë.

Djali, emri i të cilit nuk është publikuar ende, vrau gjyshen Yvonne Woodard në shtëpinë e tyre në Litchfield Park, Arizona të shtunën, raportojnë autoritetet.

Gjyshi i tij, që ndodhej në shtëpi në momentin e ngjarjes tragjike, tha për hetuesit se Yvonne i kërkoi nipit të pastronte dhomën por që ai ishte shumë kokëfortë.

Disa çaste me vonë , dëshmon gjyshi, ndërsa po shikonte televizor me bashkëshorten, djali mori pistoletën e tij dhe doli prapa gjyshes duke e qëlluar në kokë.

Ai vrapoi drejt nipit, por më pas u rikthye tek e shoqja për ti dhënë ndihmë. Më  pas dëgjoi të shtëna të tjera arme.

11-vjeçari vrau edhe veten.

Deri tani hetuesit thonë se nuk ka asnjë shenjë se djali planifikoi vrasjen e gjyshes dhe vetes.