INSPIRUAR NGA TRENDET E VERËS/ Kezno prezanton koleksionin e ri për meshkuj në Paris (FOTO) – AlpeGossip
INSPIRUAR NGA TRENDET E VERËS/ Kezno prezanton koleksionin e ri për meshkuj në Paris (FOTO)

INSPIRUAR NGA TRENDET E VERËS/ Kezno prezanton koleksionin e ri për meshkuj në Paris (FOTO)

Kenzo është një brand  luksoze Franceze e cila u dezinjua nga Japonezi Kenzo Takata.

Në vitin 2011 Humberto Leon dhe Carol Lim u bënë dizenjatorët e këtij brand-i.  Veshjet e së cilëve u veshën nga yje botëror si Beyonce,Selena Gomez,Rihanna.

Të dy sitilistët e Kenzos janë njohur në unversitet edhe më pas kanë bashkëpunuar për firma të ndryshm,sot janë dy miqë   të ngushtë ku po sjellin gjithmonë risi në mod.

Humberto Leon dhe Carol Lim kanë prenzatuar koleksionin e meshkujve për vitin 2019 ku treguan se   ishin frymëzuar nga trendet e verës.

Të  dy stilistët e kanë kthyer prezantimet e tyre të performancës për Kenzo në diçka të një tradite. Shfaqja e tyre e pranverës nuk ishte përjashtim, me lule, një grup prej bronzi dhe shfaqje me dritë lazer,  ishin detajet që e transformuan bodrumin e qendrës së konferencës Maison  në një shpellë magjike.

Redaksia e AlpeNews.al ju njeh me disa nga veshjet që u prenzatuan në Paris.