JENI NË LISTË? Tre shenjat e horoskopit që kërkohen më së shumti në Google… – AlpeGossip
JENI NË LISTË? Tre shenjat e horoskopit që kërkohen më së shumti në Google…

JENI NË LISTË? Tre shenjat e horoskopit që kërkohen më së shumti në Google…

Në përpjekjen tonë për të kuptuar botën përreth nesh dhe marrëdhëniet tona personale, edhe nëse jemi të paktën skeptikë ndaj astrologjisë, shpesh tundohemi të kërkojmë karakteristikat e një shenje që i përkasin një miku, të afërmi ose partneri. Por cilat shenja të zodiakut gëzojnë më shumë kërkime në Google?

Kompania amerikane e marketingut ‘AMP Agency’ analizoi rreth 19 milionë kërkime të bëra deri në vitin 2020 dhe doli me tre shenjat e zodiakut për të cilat dikush kërkon më shumë informacion në motorin e kërkimit popullor. Zbuloni cilat janë tre shenjat më të njohura të zodiakut në Google…

Luani

Kur kërkojmë të dhëna për Luanin largpamës dhe me vetëbesim, zakonisht kërkojmë shenjat e zodiakut me të cilat ai është në përputhje. Është veçanërisht mbresëlënëse që është hyrja më e popullarizuar në internet në zodiak pasi, të paktën sipas të dhënave të SHBA-së, është shenja e dytë më e rrallë pas Ujorit.

Shigjetari

I largët, i pavarur, argëtues, ai është i dyti në kërkim, pavarësisht se është shenja e tretë më e rrallë.

Akrepi

Në vendin e tretë gjejmë Akrepin pasionant dhe instinktiv. Nuk është çudi në këtë rast, pasi është shenja më e zakonshme, të paktën sipas të dhënave amerikane.