Kanye West apo Taylor Swift? Kush e kërcënoi me vdekje Dua Lipën? - AlpeGossip
Kanye West apo Taylor Swift? Kush e kërcënoi me vdekje Dua Lipën?

Kanye West apo Taylor Swift? Kush e kërcënoi me vdekje Dua Lipën?

Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa ka shprehur pëlqimin dhe dashurinë e saj për reperin Kanye West, por duket se kjo gjë i ka kushtuar shumë dhe për këtë Dua ka marrë kërcënime me vdekje.

Këto kërcënime vijnë nga fansat e Taylor Swift dhe jo më kot. Në një intervistë Dua është pyetur se cili këngëtar i pëlqen më shumë, Taylor Swift apo Kante West dhe ajo ka zgjedhur këtë të fundit. Rikujtojmë se në vitin 2009 Swift dhe West kanë pasur një debat me njëri-tjetrin dhe ky sherr ka vazhduar ndër vite. Madje ata vazhdojnë “sulmet” kundrejt njëri-tjetrit edhe nëpërmjet teksteve të këngëve të tyre.

Por, pas kërcënimeve Dua ka shpjeguar çdo gjë në një intervistë.

“Unë kam folur për muzikën e tyre, jo për ata si njerëz. Taylor Swift është e mahnitshme por unë jam fanse e Hip Hop-it dhe për këtë arsye zgjodha Kante West. Fansat e këngëtares më dërgonin mesazhe të ndryshme duke nënkuptuar: “Ju do të vdisni”.” – ka shpjeguar këngëtarja.

Më pas Dua Lipa ka thënë se nuk u ka kthyer asnjë përgjigje atyre.