KENI PROBLEME ME EREKSIONIN? Pini lëngun e këtij fruti - AlpeGossip
KENI PROBLEME ME EREKSIONIN? Pini lëngun e këtij fruti

KENI PROBLEME ME EREKSIONIN? Pini lëngun e këtij fruti

Pirja e lëngut të shalqirit lehtëson dhe zgjeron venat dhe ngre nivelin e energjisë dhe qëndrueshmërinë, kështu që mund të cilësohet edhe si Viagra natyrale, ngase trajton mosfunksionimin erektil.

Aminoacidet në shalqinj, të cilat janë në fiksimin më të rëndësishëm në lëkurë, së bashku me vitaminën C, gjithashtu eleminojnë gurët në veshka, detoksifikon veshkat dhe fshikëzën, dhe lufton kundër acarimit të sjellë nga radikalët e lira.

Likopenet në to zvogëlojnë presionin oksidativ dhe inflamacionin nga astma dhe alergjia. Përdorimi i lëngut të shalqinit, kësisoj, sjellë reagime rezistente në shmangien e sulmeve alergjike.

Gjithashtu, lëngu i shalqirit është e suksesshme në detoksifikim, që shpejton tretjen, nxit metabolizmin dhe vret një gamë të gjerë helmesh nga trupi.