KËSHILLA/ Ja si ta kënaqësh një partner të fiksuar pas seksit anal – AlpeGossip
KËSHILLA/ Ja si ta kënaqësh një partner të fiksuar pas seksit anal

KËSHILLA/ Ja si ta kënaqësh një partner të fiksuar pas seksit anal

Pesë apo dhjetë herët e para, që do ta provoni seksin anal ju do të keni një ndjesi të sikletshme. Por, pas një kohe, nëse gjithçka shkon në rregull, do të ndjeheni sikurse keni një gisht në të pasme të shoqëruar me një orgazëm spontane!

Shumë gra kanë pasur përvoja të këqija herën e parë dhe nuk kanë dashur ta provojnë më këtë eksperiencë. Dhe për këtë faji është i partnerëve të pakujdesshëm që duan vetëm të fusin penisin apo gishtin, pa u përgatitur paraprakisht për këtë veprim.

Por nëse e keni merak ta provoni këtë, apo nëse doni që me çdo kusht të kënaqni të dashurin tuaj të fiksuar pas b… duhet të dini më parë si të silleni.

Dhe gjithshka fillon nga aftësia për të kuptuar nëse partneri juaj e dëshiron seksin nga mbrapa.

Nëse partneri juaj është person i fiksuar seksualisht vetëm në të pasmet tuaja, nëse ai i vë ato përpara gjoksit, këmbëve etj kjo nuk do shumë lodhje për tu kuptuar.

Nëse ai gjithmonë preferon seksin në pozicionin e qenit, nëse kërkon fotografi të të pasmes tënde, ose vazhdimisht tenton ta prekë atë, rruga juaj mund të jetë pa kthim.

Vetëm, kujdes!

Asnjëherë nuk duhet të bëni diçka të tillë vetëm se ju kërkohet sidomos kur nuk jeni e gatshme totalisht për seks anal!

Por, nëse dëshironi të eksperimentoni atë zonë, atëherë duhet të keni parasysh disa këshilla.

Nuk duhet të shkaktojë dhembje

Mos harroni të përdorni shumë lubrifikues! Në parim, kjo do t’u bëjë të ndiheni sikur keni nevojë për të kryer nevojën e madhe. Por, këtë nuk duhet ta bëni! Thjesht relaksoni muskujt dhe merrni frymë thellë.

Filloni ngadalë…

Gjëja kryesore rreth paralojës të seksit anal është se duhet të keni durim dhe kohë. Fillimisht përgatisni terrenin dhe filloni me gishtërinj, gjuhë, apo lodër seksi të vogël.

Partneri duhet të ketë kujdes…

Çdo objekt që futet brenda anusit duhet të jetë “vetëm maja”. Nervat të cilat përpiqeni t’i stimuloni gjenden në sipërfaqe prandaj nuk është i nevojshëm depërtimi i thellë.

Imagjinojeni vrimën si rrethin metalik të basketbollit, dhe në vend që të shënoni kosh, topi duhet të sillet rreth metalit para se të futet në kosh. Ky shembull mund t’ju ndihmojë…

Komunikimi është çelësi për çdo gjë

Mënyra më e mirë për të kuptuar se çfarë është duke funksionuar e çfarë jo, është të jeni të sinqertë me partnerin rreth asaj që është duke bërë.

Seksi anal nuk është i ndyrë

Si seksolog klinik, Dr. Kat Van Kirk thotë se anusi dhe pjesa e poshtme e rektumit kanë shumë pak materiale të ndyra në to, gjë që do të thotë se seksi anal nuk është aq i ndyrë sa mendoni.