“BEBAT E VITIT 2018″/ Shihni vip-at shqiptarë që u bekuan me fëmijë: Nga Ami tek Ajola (FOTO) – AlpeGossip
“BEBAT E VITIT 2018″/ Shihni vip-at shqiptarë që u bekuan me fëmijë: Nga Ami tek Ajola (FOTO)

“BEBAT E VITIT 2018″/ Shihni vip-at shqiptarë që u bekuan me fëmijë: Nga Ami tek Ajola (FOTO)

Mesa duket ky vit për disa personazhe të njohur ka qenë tepër i rëndësishëm pasi u ka dhënë titullin prindë,ndërsa disa të tjerë e kanë provuar për herë të dytë këtë ndjesi.

Mund të kosiderojmë  vitin 2018 si “Vitin e bebave” pasi shumë personazhe të njohur të ekranit shqiptar kanë sjellë në jetë fëmijën e tyre. Disa patën fatin të bekohen me vajzë dhe  vip-at e tjerë me djalë por detaj detaj që na tërhoqi vëmendje është se zgjodhën emra me kuptime të shenjta.

Ne iu njohim me disa prej artistëve  dhe emrat që zgjodhën për fëmijët e tyre.

Ami dhe Sia

Zaimina dhe Chloe

Floriana Garo dhe Adia

Loredana Zefi dhe Hana

Jona Spahiu dhe Raiden

Ajola Xoxa dhe Kajan

Adelina Tahiri dhe Jon

Xhensila Myrtezai dhe Ajka

Emina Cunmulaj dhe Mia

Amina Shena  dhe Jetnis 

AlpeNews.al