KJO NUK PRITEJ/ Aktori i njohur do të bëhet baba në moshën 69-vjeçare (FOTO) – AlpeGossip
KJO NUK PRITEJ/ Aktori i njohur do të bëhet baba në moshën 69-vjeçare (FOTO)

KJO NUK PRITEJ/ Aktori i njohur do të bëhet baba në moshën 69-vjeçare (FOTO)

Aktori i Hollivudit Richard Gere, do të bëhet baba në moshën 69-vjeçare.

Ikona e ekranit botëror po fëmijën e tij të parë me gruan Alejandra Silva, 33-vjeçaren me të cilën u martua më herët këtë vit.

Ylli i “Pretty Woman” lidhi kurorë me Alejandra-n pas katër vjetësh së bashku në një ceremoni të thjeshtë në Spanjë në muajin prill, përpara se të festonte me miqtë dhe familjen në shtëpinë e aktorit në Nju Jork.

Ai pranoi pas martesës së ndihej “njeriu më i lumtur në univers”.

ABC shkruan se nuk është ende e qartë nëse fëmija do të lindë në Spanjë apo në Shtetet e Bashkuara, ku besohet se Alejandra qëndron shumicën e kohës.

Të dy palët kanë fëmijë me partnerët e mëparshëm. Richard ka një djalë 18-vjeçar që quhet Homer me ish-gruan Carey Lowell.

Alejandra, e cila u njoh me Richard-in ndërkohë që po divorcohej me bashkëshortin e parë Govind Friedland, ka një djalë 5-vjeçar që quhet Alberto.